طراحی داخلی کارخانه آب معدنی و نوشیدنیهای ارگانیک وابل

« و از آب همه چیز زنده است » (سوره انبیا آیه 30)

آب به عنوان یکی از اساسی ترین عناصر طبیعی، از دیروز تا امروز، تاثیر بسزایی در شکل گیری و اثربخشی فضاهای شهری داشته و همواره جلوه های مختلف آن باعث تهییج و تحریک گرایش انسان به زیبایی شده است. ارزش های وجودی آب تنها از نوع زیباییشناختی نبوده بلکه به عمیق ترین و درونی ترین بخش طبیعت ما باز میگردد. نقش آب در شکل گیری نخستین زیستگاه های انسانی پاسخی است به یک نیاز زیستی. اما وقتی فراتر از یک نیاز، خانه سازی و بنای مجموعه های مسکونی بار فرهنگی می گیرد، معماری پدید می آید و آب در زندگی انسان جایگاه هنری پیدا می کند و از خلاقیت هنرمندان و معماران مایه می گیرد. درک مفهوم آب در معماری همان درک معماری آب است. درک قوانین فیزیکی رفتار آب، احساسات ما در مقابل کنش و واکنش آب و مهمتر از همه نقش و ارتباط آن با زندگی انسان ها است . معماران آگاهانه سعی می کنند تا به طبیعت تسلط یافته و آن را به نظم بکشانند و باشناخت قوانین فیزیکی و رفتار آب و درک نقش و ارتباط آن با انسان، آب را به درون معماری بکشانند.

ادامه مطلب

مجتمع تجاری صادقیه

مجتمع تجاری سپند صادقیه با مساحتی بالغ بر 67000 متر مربع و در 16 طبقه در ضلع جنوب غربی فلکه اول صادقیه قرار گرفته است .

طرح اولیه این بنا در سال 1381 و بر اساس همجواری با پروژه منوریل تهران و بنام مجتمع تجاری صادقیه شکل گرفت.

بعد از منتفی شدن پروژه ترن هوایی و وقفه در عملیات اجرایی این مجموعه مجددأ ساخت این مرکز خرید به شکل جدی و با رعایت تغییرات  مورد نیاز کارفرما شروع گردید .

تغییرات مذکور بنا به نظر کارفرما و در جهت ارتقاء کمی و کیفی فضاهای این پروژه صورت پذیرفت.

این مرکز خرید با گنجایش بالغ بر 800 عدد پارکینگ در 6 طبقه زیرزمین تا حدود مناسبی نیاز مراجعین خود را برآورده ساخته است.

در مرکز خرید سپند کاربریهای مورد نیاز یک مجنمع تجاری بنحو شایسته پیش بینی شده است.

این مجموعه دارای 10 طبقه روی زیرزمین و با کاربری تجاری طراحی گردیده است.

وجود یک هایپرمارکت در طبقه همکف همچنین مجموعه بازی و شهر کودک در طبقه هفتم به انضمام رستورانهای طبقه هشتم با فضای بسته و باز از ویژگی های این مرکز خرید می باشد.

همچنین در طراحی این مجموعه اختصاص طبقه پنجم آن به بورس طلا و جواهر  از امکانات و پتانسیل‌های طرح می باشد.

طرح نما ترکیبی از متریال های کامپوزیت ، سنگ و سیمان است که بسته به ضرورت طرح و موقعیت قرارگیری بدنه تعریف گردیده است دسترسیهای سواره از دو سوی مجموعه و به نحو احسن طراحی گردیده بگونه ای که ورود و خروج وسائل نقلیه را به آسانترین شکل میسر می سازد .

دهلی ورودی اصلی مراجعین با وید عظیم و سرتاسری که تا طبقه انتهایی پیش میرود هویتی خاص می یابد، ضمن آنکه در بدو ورود می توان با یک نگاه با طبقات بالاتر ارتباط بصری ویژه برقرار نمود .

با بهره گیری از راهروهای پهن و ویدهای متعدد امکان ارتباط بیشتر فضاها در این مجموعه به راحتی میسر گردیده است.

تصاویر پروژه