هتل 5 ستاره سیویتل کیش

هتل پنج ستاره سیویتل کیش در زمینی به مساحت حدود 16000 مترمربع و در شمال میدان حافظ، جزیره کیش قرار گرفته است .

با توجه به رعایت ضوابط و آئین نامه های مرتبط با فضا های اقامتی و هتل در منطقه ، حداکثر سطح اشغال مجاز در طبقات دوم تا دهم برابر 12.5 % و طبقات همکف و اول 30% محاسبه گردید.

رعایت حداکثر ارتفاع 48 متر برای این بنا بدلیل قرار گیری در مخروط پروازی فرودگاه جزیره از یک سو و رسیدن به حداکثر تعداد طبقات با رعایت حداقل ارتفاع داخلی سازه برابر با 2.90 متر ، از سوی دیگر از جدی ترین چالشهای طرح برای رسیدن به میزان تراکم ناخالص مورد نظر و مطلوب طراحی بود .

زیر بنای نا خالص طرح برابر28540 متر مربع شامل : 4255 متر مربع زیر زمین ،4627 متر مربع طبقه همکف و نیم طبقه و 14250 متر مربع فضاهای اقامتی در 10 طبقه می باشد .

الگوی طراحی پلان این هتل بر اساس استقرار یک وید بصورت هسته مرکزی شکل گرفته است که با ترفیع آن شاکله یک حجم خاص که منبعث از یک گل 3 پر بومی جزیره است به منصه ظهور می رسد .

ساماندهی حجم منطبق بر نورگیری 360 درجه و از تمام جهات می باشد و امکان حس تجربیات متفاوت را در اقامتهای بعدی از زوایای متفاوت جزیره برای میهمانان مهیا می کند .پروژه دارای ویژگی طرح توسعه با کاربری تجاری و هتل آپارتمان در آینده نزدیک خواهد بود از اینرو جانمایی فضای نمای هتل و طراحی محوطه بر اساس این الگو پایه گذاری شده است .

بدنه هتل با ورودی اصلی رو به میدان واقع است و حس دعوت کنندگی برای مراجعین را به ارمغان می آورد .ترکیب حدود 220 اتاق تحت عنوانهای اتاقهای اکونومی ,دبل و توئین و سوئیت های معمولی, جونیور و ویژه ,امکان استفاده از ظرفیت های ویژه و متفاوت هتل را برای میهمانان فراهم کرده است که از نقاط قوت طرح به شمار می رود.

 

از دیگر امکانات این هتل دو استخر مردانه و زنانه بصورت جدا گانه که در تمامی اوقات روز می تواند پذیرای میهمانان باشد اشاره کرد. استقرار فضا های خدماتی دیگر نظیر سونای خشک و بخار و اتاقهای ماساژ، جیم و آرایشگاه برای هر کدام از این فضاهای آبی کیفیت استفاده از آن را به حداکثر می رساند. وجود چندین رستوران با تنوع منو از غذاهای ایرانی و محلی تا غذاهای بین المللی امکان انتخاب را برای میهمانان به بیشترین مقدار افزایش خواهد داد.این هتل با بهر گیری از امکانات رفاهی و مبتنی بر آخرین دستاورد های تکنولوژی در زمینه هوشمند سازی و انتقال اطلاعات مبتنی بر پایه دیتا و …… یکی از خاص ترین هتل های جزیره خواهد بود .

ارتباطات عمودی این هتل با بهره گیری از مجموع 11 آسانسور که برای کارکنان و مسافرین به بهترین شکل ممکن تفکیک شده از نکات شاخص تاکید بر سیر کولاسیون صحیح در این طرح است که با استفاده از 3 آسانسور پارانوما و ایجاد دید بصری بسیار مطلوب از وید و راهروهای ارتباطی فضاهای اقامتی آن را به حداکثر می رساند .