سنسورهای هوشمند و تاثیر آنان بر زندگی

با روند رو به رشد تکنولوژی تاثیر سنسور های هوشمند را هر چه بیشتر در زندگی مشاهده می کنیم. این تاثیرات می تواند در بعضی موارد بسیار مثبت باشد. چرا که در گذشته بسیاری از مشکلات موجود؛ راه حل هایی داشته که هزینه تخیرب و تعمیر مجدد آن بسیار بیشتر و پر هزینه تر از هزینه تعویض آن مشکل بوده است.

به طور مثال این مشکل بسیار در تاسیسات وجود داشته؛ مثلا مشکلات لوله کشی و شکستگی لوله در گذشته معضل بسیار بزرگی برای تعمیر کاران بوده، آنان برای حل مشکل مجبور به شکافتن و کندن کل مسیر لوله کشی بودند که بتوانند شکستگی اصلی را پیدا کنند.

امروزه با پیشرفت هر چه بیشتر علم و تکنولوژی؛ راه های بسیار ساده تری برای حل مشکلات به وجود آمده است.

به عنوان نمونه ی این تکنولوژی می توان به گجت های هوشمندی اشاره کرد که توانایی نشان دادن داخل دیوار یا کف را به طور کامل دارند. کلیه لوله ها، تاسیسات و یا حتی حشرات و حیوانات موزی را نیز به دلیل داشتن سنسورهایشان می تواند نشان دهند.

گجت هوشمند
گجت هوشمند

در برخی گوشی های هوشمند که دارای سنسور های قوی هستند نیز به وسیله ی سنسور گوشی این کار به راحتی امکان پذیر است.

در راستای همین عنوان یک وسیله جانبی به نام  walabot را به شما معرفی می کنیم که نحوه کارکرد آن را به طور مملوس ملاحظه بفرمایید.

Walabot چیست؟

یک وسیله جانبی هوشمند است که به پشت گوشی های هوشمند متصل می شود و قابلیت اسکن دیوار را دارد. در آن کلیه سیم ها، لوله ها و سایر موانع موجود بر روی صفحه ی گوشی نمایش میدهند.

همچنین این گجت ها میتوانند داخل اجسام، مایعات و مواد را نیز به شما نشان دهند. کاربرد این وسیله هوشمند در ساختمان؛ نشان دادن داخل گچ، سیمان و سایر مصالح ساختمانی برای مشاهده لوله، اتصالات و حتی لانه حیوانات است. در بسیاری از موارد همین دستگاه کوچک و ساده می تواند از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری کند.

گجت هوشمند
گجت هوشمند

روش استفاده

برای استفاده از این گجت هوشمند نیاز به هیچ تخصص خاصی نیست و به راحتی می توان با آن کار کرد. این وسیله به صورت پیش فرض برای استفاده همگان به صورت یکسان تهیه شده است.

این وسیله هوشمند در بسیاری از موارد دیگر از جمله درمانی نیز کاربرد دارد.

Walabot  با  سیستم عامل های مختلفی سازگار است. از این سیستم عامل ها میتوان به، اندورید، raspberry pi، ویندوز و لینوکس اشاره کرد.

3 نظر

 • مرتضی

  خیلی عالیه واقعا….

 • طیبه کریمی

  ک وسیله جانبی هوشمند است که به پشت گوشی های هوشمند متصل می شود و قابلیت اسکن دیوار را دارد و در آن کلیه سیم ها، لوله ها و سایر موانع موجود بر روی صفحه نمایش میدهد.

 • مهرداد

  چه جالب

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *