طراحی آتلیه های معماری دنیا چگونه است؟

یکی از مهم ترین و قابل لمس ترین تاثیر؛ در نحوه عملکرد پرسنل در محیط کار؛ فضای داخلی دفتر کار است. شددت اهمیت این موضوع در دفتر های کار معماری بسیار ملموس تر و تاثیر گذار تر است. طراحی داخلی فضای کار برای معماران یک حقیقت مجهول است که با کنجکاوی مسرت بخشی همواره در پی تغییر و تحولات آن هستند.

با درک درست از این فضای کاری معماران امیدوارند که بتوانند محیطی را ایجاد کنند طبق علایق و سلیقه های خود را در محیط اجرا کنند و باعث آرامش هر بیشتر در فضا شوند. با درک دقیق تر  عمیق تر این فضاها؛ معماران میتوانند فضای کاری را به الگو های واقعی و نزدیک به تصور تبدیل کنند. معرفی 10 الگو ار دفاتر معماری ، نشان می دهد که چگونه فضای کاری می تواند منبع الهام بخش برای الگو های طراحی باشد.

طراحی محیط کاری آتلیه MVRDV

یکی از بنیانگذاران این شرکت شرح داد که دفتر کار تمامی امکاناتی که یک خانه نیاز دارد را شامل میشود. اتاق نشیمن ، سالن نهار خوری با میز بلند ، مبلمان های راحتی برای گفنگو و باهم نشستن و کلیه امکانات رفاهی را شامل می شود. در واقع این آتلیه یک جامعه کوچک و مدرن محسوب می شود. طراحی این فضاهای کار میتواند همکاری ، شد و انعطاف پذیری را در ساختمان ایجاد کند.

آتلیه گروه معماری APOS2

این کمپانی در سال 2014 در بانکوگ تایلند طراحی شده. این شعبه در نزدیکی دفتر اصلی  واقع شده است. این طراحی از جوانه زدن در کنار ریشه مادر الهام گرفته شده است. در 3 طبقه طراحی شده است. این فضای کاری مناسب برای کارهای چند رشته است.

دفتر معماری اسپانیایی selgas cano

دفتر معماری در میان جنگل. تجربه ای هیجان انگیز کار کردن در دفتر معماری اسپانیای که در  وسط جنگل طراحی شده است.

 

طراحی آتلیه معماری assemble studio

ویژگی اصلی طراحی این استودیو سقف هندسی شکل آن است. موقعیت مکانی این دفتر در استرالیا واقع شده است. استفاده از بتن معلق که هم باعث زیبایی و هم صرفه جویی در مصرف انرژی میشود نیز از دیگر ویژگی های این طراحی است.

 

دفتر معماری Bull O’Sullivan

موقعیت مکانی این دفتر کار در نیوزلند واقع شده است. محیطی با چشم انداز زیبای طبیعت و رنگ های شگفت انگیز در اطراف محیط دفتر. این طراحی فوق العاده برای ایده های طراحی طبیعی بسیار زیبا و الهام بخش است.

دفتر معماری Blur arquitectura 

در طراحی داخلی این دفتر معماری سعی شده تا با حذف بخش هایی از سقف دفتر نور کاملا طبیعی و در عین حال کنترل شده وارد فضای کار شود. چوب های بکار رفته در سقف این دفتر به قرن 19 برمیگردد.

دفتر معماری AUA arquitetos

دفتر معماری AUA در مرکز PR  در maringa  واقع شده است. این دفتر مانند یک ویترین خیابانی شفاف و قابل لمس خود را به نمایش گذاشته است. در ورودی، ایستگاه بزرگ ایستاده به پیاده رو، یک فضای همه کاره است که به عنوان اتاق جلسه و فضا برای خواندن و گفتگو استفاده می شود. دفتر کار هم سطح با پیاده بسیار جذاب و متفاوت است در واقع مانند معاملات روزمره خیابانی است.

دفتر معماری studios terra

ساختار  این سازه با استفاده از ستون های V به منظور کاهش پایه مشهور است. اشتراک نواحی  دو نوع؛ ساختاری متمایز – ساختار بتونی با اسلبهای ریز در سه طبقه اول و ساختارهای سنگ تراشی با اسلب های پیش ساخته در دو طبقه فوقانی – ویژگی های اصلی این ساختمان است.

دفتر معماری ZAGO architecture

این دفتر معماری در در مرکز شهر لس آنجلس واقع شده است. اساس طراحی این دفتر معماری بر پایه انعطاف پذیری لحظه ای  و فعالیت های مبتنی بر (ABW)  بنا شده است. این طراحی؛ مناسب برای کارهای فردی، همکاری، ارائه رسمی و غیر رسمی، میزبانی رویداد و کنفرانس خبری بسیار مناسب می باشد.

منبع

archdaily

4 نظر

 • مهندسان و معماران از یک کارخانه سیمان رها شده دفتر معماری مجللی ساختند. - مهندسین مهراز گستر فردا

  […] کار و زندگی تبدیل کند. طبق برآرودهای امروزی ارزش این دفتر معماری چند میلیون دلار تخمین زده شده […]

 • مریم

  Perfect…..

 • حسنی

  دفتر معماری در میان جنگل. تجربه ای هیجان انگیز کار کردن در دفتر معماری اسپانیای که در وسط جنگل طراحی شده است….
  این عالیه

 • آرام

  بسیار زیبا…

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *