فستیوال برنینگ من

فستیوال برنینگ من در صحرای نوادا

فستیوال برنینگ من که بسیار  جذاب و هیجان انگیز است هر ساله در ماه اوت (آگوست)  در کلان شهر موقتی در شهر بلک راک سیتی صحرای  نودا ساخته می شود. این یک رویداد سالانه از هنر و معماری است؛ که حدود 70000 شرکت کننده را جذب می کند. موضوع باور نکردنی در این رویداد این است که این افراد برای ساختن یک شهر که دوام آن تنها 7 روز است جمع می شوند.

ادامه مطلب

کمپین حمایت از کارگشا؛ سامانه جامع صنعت ساختمان

به نام یگانه معمار هستی

شرکت مهراز گستر فردا این افتخار را دارد که به عنوان بزرگترین حامی کارگشا؛ سامانه جامع صنعت ساختمان؛ از دست آورد های مفید و ارزنده آن که صرفا در جهت سهولت و دسترسی هر چه بیشتر فعالان صنعت ساختمان است رو نماییی (تجلیل ) کند. در راستای این موفقیت بزرگ و ارزشمند کمپین حمایت از این تیم قدرتمند از تاریخ 25/01/97 الی 25/02/97 در وب سایت مهراز برگزارمی گردد.

ادامه مطلب

معماری مدرن،10 ساختمان مدرن در سراسر دنیا

از گذشته تا کنون معماری روند تغییر بسیار زیادی داشته است. امروزه شاهد سازه هایی هستیم که به طور خاص طراحی شده است.اینگونه سبک معماری خاص به سبک مدرن شهرت دارد. امروزه معماری مدرن مخاطبان بسیاری دارد. 10 نمونه از ساختمان هایی که معماری مدرن دارند را در زیر مشاهده خواهید کرد.

ادامه مطلب

خانه متحرک

خانه متحرک؛ خانه ای که 360 درجه توانایی چرخش دارد

خانه متحرک؛ معمار روبرتو روسی خانه ای را در شمال ایتالیا ساخت؛ که توانایی  360 درجه چرخش دارد. تعادل این خانه توسط یک ستون مرکزی ایجاد شده است. این خانه هشت ظلعی را می توان به طور دینامیکی در هر دو جهت چرخانید تا به راحتی بتوان نما های متفاوت را دید. این تکنولوژی برای چرخاندن پنل های خورشیدی به سمت خورشید؛ بسیار مفید است

ادامه مطلب

بازار ملک و مروری بر نوسانات این بازار در سال 96

در پی رکود نسبی چند ساله در بازار ملک و تداوم آن در نیمه سال 96 همزمان با ورود به نیمه دوم سال بازار ملک به ویژه املاک مسکونی؛ در نتیجه کاهش سود بانکی و رکود تجاری؛ با تقاضای بیشتری در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل و نیمه نخست سال 96 روبرو شد. این افزایش در مناظقی مانند منطقه پنج تهران؛ که با در نظر گرفتن موقعیت و مزایای محلی از قیمت مناسب تری برخوردار بود بیشتر به چشم می آمد

ادامه مطلب

شمع

شمع و طراحی های منحصر به فرد با شمع (قسمت سوم)

در ادامه طراحی برای دکوراسیون؛ چند طرح جدید و کاربردی را معرفی می کنیم. این طرح ها برای بازسازی و نو سازی منازل و ایجاد محیط های گرم و دلنشین مناسب است. این نورها؛ زیبایی دو چندانی به محیط خواهند داد. ایده های زیر کمک مناسبی برای چیدمان نو و بازسازی محیط است. در محیط های عمومی مانند رستوران، کافی شاپ، دکور برخی مغازه ها و یا حتی دفتر کار می توان از دکوراسیون های زیر استفاده کرد. با استفاده از همین تزیینات ساده  می توان محیطی جدید و نو ساخت.

ادامه مطلب