7سین بلوری با گل سفید

هفت سین و ایده هایی برای چیدن سفره هفت سین

هفت سین ؛ از دیریاز تا کنون این رسم دیرینه در میان مردم رایج بوده که به هنگام فرا رسیدن سال جدید بساط سفره هفت سین را پهن کنند. همه اهالی خانه گرداگر سفره نشسته و لحظه ی تحویل سال را نظاره گر هستند. برای یکدیگر آرزوی سلامتی و شادی می کنند. از خدای متعال تقاضای تقدیر خوب در سال جدید را دارند. به رسم ایرانی؛ بزرگان خانواده پول های تا نخورده ای را که معمولا برای پر برکت شدن آن لای قرآن نگاه داشته اند؛ به کوچکتر ها عیدی می دهند. به رسم شب عید؛ غذای سبزی پلو ماهی سرو می شود که بسیار پر طرفدار نیز هست.

ادامه مطلب

شمع و طراحی های منحصر به فرد با شمع

نور شمع به دلیل ظرافت و گرمای منحصر به فردش نماینده بسیاری از صفات است. از جمله : صلح، آرامش، عشق، صفا و صمیمیت. ما بدون شک جذب آتش میشویم؛ این به دلیل کشش اجداد ما به آتش است که در گذشته نماد عناصر بسیاری بوده است. شمع ها یک راه آسان و ظریف برای دسترسی به جذابیت اولیه شعله ها هستند. اغلب افرادد به شمع ها علاقه دارند. این علاقه تا حدی است که در بسیاری از موارد از شمع به عنوان هدیه و کادو استفاده می شود. علاوه بر تمام این خواص؛ شمع ها در انرژی دادن به محیط هم نقش به سزایی دارند. آنها همچنین در تمرکز اعصاب نیز بسیار مفید هستند. در ادامه چندین ایده برای استفاده از شمع در تزیینات خانه را به شما معرفی خواهیم کرد که قطعا با نزدیک شدن ایام نوروز، کارایی بسیار مفیدی برای شما عزیزان خواهد داشت.

ادامه مطلب

هفت ساختمان برجسته جهان که توسط زنان طراحی شده

در سال های اخیر زنان؛ رزومه بسیار پر رنگی در معماری از خود به نمایش گذاشته اند. این پیشرفت تا به امروز به حدی بوده که بیشتر از نیمی از فارق التحصیلان رشته معماری را زنان تشکیل می دهند. از سال 1857 که معماری به عنوان حرفه ای سازماندهی شد؛ تعداد زنان معمار به افزایش چشمگیری دست یافته است. در این متن شما را با هفت ساختمان  برجسته در جهان که توسط معماران خانم طراحی شده آشنا می کنیم.

ادامه مطلب

آکواریوم شمع

شمع و طراحی های منحصر به فرد با شمع (قسمت دوم)

شمع ها تاثیر بسیار زیادی در تزیینات و طراحی داخلی دارند. در واقع می توان به وسیله آنها زیبایی محیط را چند برابر کرد. این طراحی ساده و زیبا صرفا نیازمند هزینه های گزاف نمی باشد. در بسیاری موارد با ساده ترین و در دسترس ترین وسایل؛ تنها با کمی خلاقیت می توان تزیینات منحصر به فرد ساخت. ما راهکارهایی را برای این طراحی در اختیار شما قرار می دهیم.

ادامه مطلب

هوشمند سازی؛ خانه هوشمند و گجت های هوشمند

هوشمند سازی؛ بعد از شنیدن این کلمه  شاید اولین تعبیری که به ذهن هر مخاطبی برسد کامپیوتر یا تکنولوژی باشد. در حقیقت ریشه تعبیر درست است. اما گستره ی آن بسیار وسیع و پیچیده می باشد. بعد از تمام این تفکرات در این متن خانه ی هوشمندی را برای شما وصف خواهیم کرد که به وسعت هوشمند سازی پی ببرید.

ادامه مطلب