در نوروز 97 با صرف کمترین هزینه خاص ترین باشید

اگر در فکر یک تغییر اساسی برای نوروز 97 هستید اما هزینه ای اضافی برای این تغییرات ندارید؛ ما شما را راهنمایی میکنیم که با صرف کمترین هزینه خاص ترین باشید. با تغییر دکور چیدمان مبل های اتاق نشیمن، اضافه کردن چند کوسن رنگی متناسب با مبل ها، عوض کردن پارچه مبلی یا انداختن شال روی مبل ها، اضافه کردن یک تابلو رنگی و یا یک عکس خانوادگی به دیوار، اضافه کردن یک دیوار طبیعی پوشیده شده ار گل و گیاه که به سادگی و با هزینه کم می توان آن را ایجاد کرد.

ادامه مطلب

خانه ای شیشه ای در دل جنگل

خانه ای شیشه ای در دل جنگل

خانه ای شیشه ای ; در رویای همه ی انسان ها یک خانه یا یک سکونت گاه ایده آل وجود دارد؛ که معمولا اوقات خستگی و تنهایی از ذهن افراد خطور خواهد کرد. یکی از رویایی ترین مکان ها برای آرامش محض و استراحت مطلق یک کلبه چوبی امن در دل یک جنگل انبوه و سبز است. اثبات روانشناسی این ادعا گفته دانش پژوهانی ست که رنگ سبز را به عنوان رنگ آرامش و استراحت ذهن معرفی کرده اند.

ادامه مطلب

ارتباط بین روان شناسی رنگ و طراحی داخلی و المان های طراحی

ارتباط بین روانشناسی رنگ و طراحی داخلی و المان های طراحی

در اغلب مواقع بدون آنکه خود ما متوجه باشیم؛امکان دارد در محیطی قرار بگیریم و احساس آرامش کنیم و یا وارد محیط رستورانی شویم و احساس کنیم بیشتر از هر موقع دیگری به غذا میل داریم؛ یا بالعکس این امکان وجود دارد که بعد از تغییر رنگ یا کاغذ دیواری دیوار ها و یا عوض شدن نور پردازی متوجه شوید که به راحتی نمیتوانید بخوابید. در تمام این موارد به طور مستقیم و یا غیر مستقیم روانشناسی رنگ و نور بر ذهن تاثیر گذار است.

ادامه مطلب

با یک راهکار ساده هوای خانه خود را از آلودگی پاک کنید

شاید در شهر شما هم مشکل آلودگی هوایی باشد؛ در این شرایط بهترین کار ممکن که برای همه افراد در دسترس است نگهداری گیاه بامبو در فضای خانه است. این گیاه خارق العاده آلودگی  موجود در فضای خانه را جذب و در مدت کوتاهی تجزیه میکند که باعث پاک شدن هوا خواهد شد.

ادامه مطلب

باغ ارم ( مهراز گستر فردا )

روند تغییرات نوگرایی و معماری

از دیرباز تا کنون اندیشمندان بر دو وجهی بودن معماری، چه در زمینه معنوی و چه در زمینه علمی آن تاکید داشته اند. در زمینه علمی ما بیشتر با قوانین و قواعد از پیش حاصل شده که در تمام دنیا یکسان است سرو کار داریم. قواعدی چون اصول پایداری ساختمان؛ مقاوم سازی در برابر خطراتی چون سیل، طوفان، زلزله و یا عوامل محیطی محل ساخت بنا چون آب و هوا و شریط خاکی که در بکار گیری مصالح و مقاوم سازی تاثیر گذارند.

ادامه مطلب