مهندسان و معماران از یک کارخانه سیمان رها شده دفتر معماری مجللی ساختند.

کارخانه سیمان رها شده بیشتر به ویرانه‌ها شباهت داشت ولی حالا یک ساختمان مجلل جذاب است.

ادامه مطلب

بررسی معماری فرودگاه پلاتف

فرودگاه پلاتف که نمادی از جاذبه گردشگری نیز محسوب می شود در سال 2018 پیش از شروع میزبانی این شهر برای جام جهانی؛ ساخته شده است. این بنای بسیار زیبا توسط 12 معمار طراحی شده است.

استادیوم رستوف آرنا یکی از میادینی است که ویژه جام جهانی ساخته شده است.استادیو در جنوب شرقی روستوف نا دنو؛ نزدیک به فرودگاه  و ایستگاه راه آهن قرار دارد.

ادامه مطلب

طراحی آتلیه های معماری دنیا چگونه است؟

یکی از مهم ترین و قابل لمس ترین تاثیر؛ در نحوه عملکرد پرسنل در محیط کار؛ فضای داخلی دفتر کار است. شددت اهمیت این موضوع در دفتر های کار معماری بسیار ملموس تر و تاثیر گذار تر است. طراحی داخلی فضای کار برای معماران یک حقیقت مجهول است که با کنجکاوی مسرت بخشی همواره در پی تغییر و تحولات آن هستند.

ادامه مطلب

بهبود وضعیت هوا وتلاش در جهت رفع آلودگی

بهبود وضعیت هوا؟ آیا این جمله وضعیتی دست نیافتنی است؟ هیچ راهی برای بهبود کیفیت وضعیت هوا وجود ندارد؟ اینگونه سوالات دغدغه اصلی ذهن مردم در روزهای پیش روی تابستان و نگرانی های هوای آلوده است. با اندکی تامل و بررسی در می بابیم که هیچ یک از این سوالات آرزویی دست نیافتنی نیست بلکه نیاز به تلاش و بررسی دارد. در ادامه مبحث بهبود کیفیت هوا خبری در خصوص تلاش های انجام شده در چین می پردازیم.

ادامه مطلب

فستیوال برنینگ من

فستیوال برنینگ من در صحرای نوادا

فستیوال برنینگ من که بسیار  جذاب و هیجان انگیز است هر ساله در ماه اوت (آگوست)  در کلان شهر موقتی در شهر بلک راک سیتی صحرای  نودا ساخته می شود. این یک رویداد سالانه از هنر و معماری است؛ که حدود 70000 شرکت کننده را جذب می کند. موضوع باور نکردنی در این رویداد این است که این افراد برای ساختن یک شهر که دوام آن تنها 7 روز است جمع می شوند.

ادامه مطلب